Bilgilendiriyo.Com

WordPress Sitenizin Performansını Artırmanın Hızlandırmanın 11 Yolu

WordPress Sitenizi nasıl hızlandıracağınız elbette önemli bir konudur. Neyse ki, işi halletmek için kullanabileceğiniz çok sayıda teknik var.

WordPress Sitenizin Performansını Artırmanın Hızlandırmanın 11 Yolu
71 views
08 Temmuz 2019 - 19:36

Sitenizin Performansını Artırmanın Hızlandırmanın 11 Yolu WordPress Sitenizi nasıl hızlandıracağınız elbette önemli bir konudur. Neyse ki, işi halletmek için kullanabileceğiniz çok sayıda teknik var. Bu yüzden amacımız , WordPress sitenizi çok daha hızlı hale getirebileceğini bildiğimiz her ipucunu bilgilendiriyo.com olarak sizlerle paylaşacağız.

WordPress’i neden hızlandırmalısınız?

WordPress web sitelerinizi hızlandırın Arama motorlarının bazıları sizin için büyük endişelere neden olan sitem hit kazansın endişesi her webmaster için vardır.

  1. Arama motorları (Google gibi) web sitelerini hızlı yükleme süreleri yavaş yükleme sitelerininkinden yüksektir. Bu nedenle, eğer SERP’lerdeki pozisyonunuzu geliştirmek istiyorsanız, hızın iyileştirilmesi önceliklerinizden biri olmalıdır.
  2. Çalışmalar, 2 saniyeden daha uzun bir sürede site yükleme hızının , web sitesinden çıkan ziyaretçilerin yaklaşık yüzde 47’sine neden olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, ziyaretçilerinizin yaklaşık yarısını kaybetmemek için WordPress’inizi hızlandırmalısınız.
  3. Çevrimiçi alıcılar en sabırsız olanlardır; sayfanın bir saniye içinde yüklenmesini beklerler. Bu nedenle, eğer WordPress’te bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız, işinizde daha karlı olabilmesi için önemli iyileştirmeler yapmaya hazır olmalısınız.

Web sitenizin yüklenme süresi nasıl test edilir?

WordPress web sitelerinizi hızlandırın İlk önce, web siteniz için geçerli yükleme süresini analiz etmeniz gerekir. Bu hızın sayfadan sayfaya farklılık gösterebileceğini unutmayın, çünkü çeşitli faktörlere bağlıdır, yani:

  • o sayfanın boyutu,
  • kaç tane istek ürettiği,
  • önbelleğe alınmış olsun veya olmasın,
  • ve son olarak, ne tür içeriğe (statik veya dinamik) ev sahipliği yapar.

Bir web sitesinin ana sayfası, yükleme süresini test etmek için genellikle bir ölçüt olarak kullanılır. Bir web sitesinin hızını kontrol etmek için, aşağıdaki üç araç web’de geniş bir şekilde kullanılır:

  1. WebPageTest.org
  2. Tools.Pingdom.com
  3. PageSpeed ​​Insights (bu sayfa yükleme süresini gerçekten bildirmez, ancak WordPress’i hızlandırmak için ince ayar yapabileceğiniz öğeleri işaret eder)

Tamam, biraz iş konuşmaya başlamanın zamanı geldi! WordPress’i hızlandırmanın 11 yolu:

1. Daha iyi bir web barındırma sağlayıcısı seçin

Bir web sitesinin hızını etkileyen en önemli faktör WordPress web sitenizi barındırmaktır. Yeni web sitenizi “sınırsız” bant genişliği, alan, e-postalar, etki alanları ve daha fazlasını sunan paylaşımlı bir host sağlayıcısında barındırmak iyi bir fikir olabilir.

Paylaşılan host, aynı sunucu alanını sayısız başka web siteleriyle paylaştığınız ve başkalarının ne kadar kaynak kullandığı konusunda hiçbir bilgi bulunmadığı için daha düşük performans sağlama eğilimindedir. 

Neyse ki, web barındırma endüstrisi teknoloji ile gelişmiş ve bulut barındırma sağlayıcılarının fiyatları zamanla azalmıştır

2. Hafif bir WordPress teması / şablonu kullanın

Sitenizin Performansını Artırmanın Hızlandırmanın 11 Yolu WordPress temaları çok sayıda dinamik element, kaydırıcı, widget, sosyal ikon ve daha birçok parlak unsurla göze hitap ediyor. Ancak şunu unutmayın: Çok fazla öğeye ve daha yüksek sayfa boyutuna sahiplerse, kesinlikle web sunucunuzun büyük bir çaba harcamasına neden olurlar.

Buradaki en iyi seçenek WordPress’in varsayılan temaları gibi hafif temalar kullanmaktır. Yeni Yirmi Onbeş tema her zaman bir blogu başlatmak için iyi bir yoldur. Zengin özelliklere sahip bir web sitesi için, Bootstrap veya Foundation gibi iyi bir çerçeve kullanan bir temayı da seçebilirsiniz. Örneğin, ThemeIsle’daki tüm temalar, WordPress’i hızlandırmak için harika bir yol sağlayan Bootstrap’ın üzerine inşa edilmiştir.

3. Görüntü boyutlarını azaltın

Görüntüler, verilen bir web sayfasının büyüklüğünün artmasına katkıda bulunan başlıca faktörlerdir. İşin püf noktası görüntü kalitesinden ödün vermeden boyutunu azaltmak.

Görüntüleri Chrome PageSpeed ​​Insights uzantısını veya Photoshop veya başka bir araç kullanarak el ile optimize ederseniz, işlem uzun zaman alır. Neyse ki, görüntü optimizasyonu dahil, düşünebileceğiniz hemen her şey için eklenti mevcut. Söylemeye değer olanlar:

WordPress sitenizde yukarıda belirtilen eklentilerden herhangi birinin kullanılması, görüntü boyutlarını büyük ölçüde düşürerek web sitenizin hızını artıracaktır.

4. JS ve CSS dosyalarını küçültün

Web sitenizi Google PageSpeed ​​Insights aracıyla çalıştırırsanız, muhtemelen CSS ve JS dosyalarınızın boyutunu küçültme konusunda bilgilendirileceksiniz. Bunun anlamı, CSS ve JS çağrılarının sayısını ve bu dosyaların boyutunu azaltarak, site yükleme hızını artırabilirsiniz.

5. Önbellek eklentisiyle gelişmiş önbellekleme mekanizmaları kullanın

WordPress önbellek eklentileri (örneğin W3 Total Cache ) uzun süredir var ve web sitesi öğelerinize önbelleğe alma kuralları eklemenin karmaşık görevlerini kolaylaştırıyor. Bu tür eklentileri Varnish gibi gelişmiş önbelleğe alma mekanizmalarıyla birleştirmek, web sitenizin yükleme hızını daha iyi hale getirmenize ve sonunda WordPress’i önemli ölçüde hızlandırmanıza yardımcı olabilir.

6. Bir CDN kullanın

Web sitenizi ziyaret eden insanlar, dünyanın çeşitli yerlerine aittir ve söylemeye gerek yok, ziyaretçiler sitenizin bulunduğu yerden çok uzaktaysa, site yükleme hızı farklı olacaktır. Site yükleme hızını çeşitli ülkelerden gelen ziyaretçiler için minimumda tutmaya yardımcı olan birçok CDN (İçerik Dağıtım Ağı) vardır. Bir CDN, web sitenizin bir kopyasını farklı yerlerde bulunan çeşitli veri merkezlerinde tutar. Bir CDN’nin birincil işlevi, web sayfasını mümkün olan en yakın konumdan bir ziyaretçiye sunmaktır. Cloudflare ve MaxCDN en popüler CDN servisleri arasındadır.

7. GZIP sıkıştırmasını etkinleştir

Yerel bilgisayarınızdaki dosyaları sıkıştırmak, çok fazla disk alanı tasarrufu sağlayabilir. Benzer şekilde, web için GZIP sıkıştırmasını kullanabiliriz. Bu manevra, bant genişliği kullanımını ve web sitenize erişme süresini önemli ölçüde azaltır. GZIP çeşitli dosyaları sıkıştırır, böylece bir ziyaretçi web sitenize erişmeye çalıştığında; tarayıcıları önce web sitesini açmak zorunda kalacak. Bu işlem, bant genişliği kullanımını önemli ölçüde azaltır.

Bir eklenti kullanabilirsiniz veya .htaccess dosyasına aşağıdaki kodları ekleyin.

AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

8. WordPress veritabanı Temizleme

İstenmeyen verileri veritabanınızdan silmek, boyutunu minimumda tutar ve ayrıca yedeklemenizin boyutunu azaltmanıza yardımcı olur. Ayrıca spam yorumları, sahte kullanıcıları, içeriğinizin eski taslaklarını ve hatta istenmeyen eklentileri ve temaları silmek de gerekir. Tüm bunlar veritabanlarınızın ve web dosyalarınızın boyutunu düşürecek ve böylece WordPress’i hızlandıracaktır.

9. Eklentileri devre dışı bırak veya kaldır

WordPress web sitelerinizde istenmeyen eklentiler bulundurmak, web dosyalarınıza çok büyük önemsiz şeyler ekler. Ayrıca, yedeklemenizin boyutunu da artıracak ve yedekleme dosyaları oluşturulurken sunucu kaynaklarınıza çok büyük miktarda yük yükleyecektir. Kullanmadığınız eklentilerden kurtulmak ve ayrıca görevleri otomatikleştirmek veya zamanlamak için üçüncü taraf hizmetlerini kullanmak için alternatif yöntemler aramanız daha iyidir (en son gönderilerinizin sosyal medyada paylaşılması gibi).

10. Harici komut dosyalarını minimumda tutun

Web sayfalarınızda harici komut dosyalarının kullanılması, toplam yükleme sürenize büyük miktarda veri ekler. Bu nedenle, yalnızca izleme araçları (Google Analytics gibi) veya yorumlama sistemleri (Disqus gibi) gibi temel özellikleri içeren düşük sayıda komut dosyası kullanmak en iyisidir.

11. Geri tepme ve geri izleme işlevlerini devre dışı bırakın

Sitenizin Performansını Artırmanın Hızlandırmanın 11 Yolu Geri izleme ve geri izleme, blogunuz veya sayfanız bir bağlantı aldığında sizi uyaran iki temel WordPress bileşenidir. Kulağa faydalı gelebilir, ancak web sitenizin bağlantılarını kontrol etmek için Google Web Yöneticisi Araçları ve diğer hizmetler gibi özelliklere de sahipsiniz.

Pingback’leri ve trackback’leri açık tutmak, sunucu kaynaklarınız üzerinde istenmeyen bir gerginlik yaratabilir. Bunun nedeni, herhangi biri sitenize bağlanmaya çalıştığında, WordPress’ten ileri geri istekler üretmesidir. Bu işlevsellik, DDoS saldırıları olan bir web sitesini hedeflerken de yaygın olarak kötüye kullanılmaktadır.

Hepsini WP-Yönetici -> Ayarlar -> Tartışma bölümünden kapatabilirsiniz . “ Diğer bloglardaki bağlantı bildirimlerine izin ver (geri izleme ve geri izleme) seçimini kaldırın Bu, WordPress’i biraz daha hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Sonuç

Web sitenizin yükleme süresini azaltmanın en büyük avantajı, ziyaretçilerinizin deneyimini geliştirmede büyük ölçüde yardımcı olacağıdır.

Evet Arkadaşlar bilgilendiriyo.com olarak size en iyi wp hızlandırma yollarını gösterdik eğer sizinde ekleyeceğiniz veya tavsiye edeceğiniz bir ipucu varsa yorum bırakabilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Bilgilendiriyo.Com Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.