Bilgilendiriyo.Com

Adalet Bakanlığı 12 bin 713 personel alımı için başvuru formu yayınlandı!

Adalet Bakanlığı’nın dün duyurduğu alım ilanına göre ortaöğretim (lise ve dengi okullar), önlisans ve lisans mezunu toplamda 12 bin 713 personel alımı yapacağını duyurdu. 5 ayrı ilan ile Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden, alımlar ile ilgili, Bakanlık tarafından belirlenen kadrolar için başvuru tarihleri ve resmi başvuru şartları belirtildi.

Adalet Bakanlığı 12 bin 713 personel alımı için başvuru formu yayınlandı!
191 views
01 Temmuz 2019 - 10:48

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından bugün yayınlanan 12 bin 713 kişinin istihdamına yönelik yayınlanan alım ilanına göre Bakanlık Merkez Ve Merkez Atamalı Taşra Teşkilatında görevlendirilmek üzere Avukat, Destek Personeli (Hizmetli), Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi), Psikolog, Sosyal Çalışmacı, İnfaz Koruma Memuru (İKM), Büro personeli, hemşire, Teknisyen, şoför, aşçı, kaloriferci, Zabıt Katibi, Mübaşir, öğretmen ve veteriner hekim alınacağı belirtildi. Belirlenen kadrolar ile ilgili yayınlanan başvuru şartlarında illere göre yapılan kadro dağılımı listesi ve adayların başvuruda bulunmaları için 3 ayrı başvuru formu yayınlandı. Buna göre adayların bu formları doldurmaları ve istenilen belgelerle birlikte başvuru dosyasına eklenmeleri istendi. Başvuruda doldurulması gereken formlar aşağıda verilmiştir. Peki kadrolara göre belirlenen başvuru şartları ve başvuru tarihleri nelerdir? Hangi kadrolara personel alımı yapılacak? Tüm soruların cevapları ayrıntılı olarak aşağıda yayınlanmıştır.

1 – Başvuru Formu

2 – Güvenlik Soruşturması Formu

blank

3 – Arşiv Araştırma Formu

blank
blank

4 – İllere Göre Kadro Dağılımı Listesi

blank

PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR

Bakanlık bünyesine toplam 17 unvan ve kadroda alım olacak.

1 – İnfaz Koruma Memuru (İKM),

2 – Büro personeli,

3 – Hemşire,

4 -Teknisyen,

5 – Şoför,

6 – Aşçı

7 – Kaloriferci

8 – Psikolog,

9 – Sosyal Çalışmacı,

10 – Öğretmen ve

11 – Veteriner hekim

12 – Avukat

13 – Zabıt katibi

14 – Mübaşir

15 – Destek elemanı

16 – İstatistikçi

17 – İcra Takibi personeli

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

4) Başvuru yeri ve şekli: 
Başvuruların sınavın yapılacağı EK-1/A,B,C,D,E listelerde belirtilen adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir. 
Başvurunun sınavın yapılacağı adalet komisyonu başkanlığına yapılması halinde; adayın başvurusu, komisyon tarafından sınav ortak rolüne girilmek suretiyle daha önce tanımlanmış sınav numarası üzerinden UYAP sınav ekranına kaydedilecek ve UYAP’tan tanzim edilen sınav kayıt formu imzalanıp onaylandıktan sonra bir sureti adaya verilerek tamamlanacaktır.
Başvurunun sınavın yapılacağı adalet komisyonuna gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılması halinde; adayın başvurusu, komisyon tarafından sınav ortak rolüne girilmek suretiyle başvurunun yapılacağı komisyon tarafından daha önce tanımlanmış sınav numarası üzerinden UYAP sınav ekranına kaydedilecek ve UYAP’tan tanzim edilen sınav kayıt formu imzalanıp onaylandıktan sonra bir sureti adaya verilerek sınav kayıt formu ve başvuru evrakı, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle acele posta servisi (APS) ile başvuru yapılan adalet komisyonu başkanlığına gönderilerek tamamlanacaktır.

Belirtilen usule uyulmadan posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla sınavı yapacak adalet komisyonuna veya Bakanlığa yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar EK-1/A,B,C,D,E listelerde yeri, sayısı, unvanı ve niteliği belirtilen sözleşmeli pozisyonlar ile sözleşmeli icra katipliği pozisyonlarından sadece bir unvan için bir adalet komisyonuna başvuru yapabileceklerdir. Adayın birden fazla adalet komisyonuna veya birden fazla unvana başvuru yaptığının tespit edilmesi halinde hiçbir başvurusu kabul edilmeyecek, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi istihdamları yapılmayacaktır. Ancak Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı Şube Müdürlüğü ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen sözleşmeli pozisyonlarda bu şart aranmayacaktır.

İstihdam edilmeye hak kazanan adaylar başvuru yaptıkları adalet komisyonlarına bağlı, merkez veya mülhakat adliyelerinden birinde istihdam edilebileceklerdir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Bilgilendiriyo.Com Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.